NOVÉ STRÁNKY PROJEKTU!

Všetky články a profily autorov boli presunuté na nové stránky projektu.
Preto už tento blog nebude ďalej fungovať. Pár týždňov tu nechám tento oznam, no potom bude blog zmazaný. 

Takže nové stránky:

http://projekt-psa.webnode.sk

Rada vás tam privítam. Autorov stále vítame a takisto aj redaktorov. 

O projekte

Tento blog je určený pre môj projekt, ktorý som si prepožičala od českého blogu Podporujeme české autory. Od začiatku, čo som videla tento ich projekt som vedela, že by niečo podobné mohlo fungovať i na Slovensku. Možnože už niečo takéto aj vzniklo, no vôbec som to nezaregistrovala, takže som sa rozhodla po dlhom, dlhom zvažovaní, že založím aj ja tento projekt ako takú "slovenskú pobočku" toho českého projektu. 

Osobne si myslím, že podporovať domácich autorov je veľmi potrebné. A platí to nie len pri tých začínajúcich, ale aj pri tých, ktorí vydali viac diel. Takisto som začínajúcou autorkou a som schopná sa tešiť z každej podpory ako malé dieťa. A tiež som ochotná a schopná podporiť tých ostatných. Na knižnom trhu je neskutočne veľa autorov a ich kníh. Niektorí sú známi, iní naopak nie. Preto si myslím, že treba podporovať najmä tých menej známych, pretože aj ich diela môžu byť veľmi kvalitné. 

Takže na tomto blogu budú profily autorov, ktorí píšu na Slovensku. Okrem ich profilov a výpisov ich kníh tu budú s týmito autormi rozhovory. Pokiaľ by autori boli ochotní spolupracovať s projektom a poskytnúť recenzný výtlačok, boli by tu aj recenzie na ich knihy. Prostredníctvom zdieľania budem tento blog rozširovať medzi ľudí. Myslím, že tu bude dosť priestoru na to, aby sa mohli ukázať rôzni autori, rôznych žánrov, či už sa to týka beletrie, alebo poézie. 

Čo tu teda môžete očakávať:
  • profily autorov
  • informácie o ich knihách s odkazmi, kde sa dajú kúpiť
  • rozhovory s autormi
  • prípadne recenzie
Neskôr sa to možno rozšíri o ďalšie rubriky, ale tieto sú také najdôležitejšie. Mojím cieľom je dostať autorov do povedomia čitateľov a dokázať, že i z neprebádaných literárnych vôd môže priplávať veľmi dobrá a kvalitná literatúra. 

Komentáre

  1. Keď mám pravdu povedať, tiež sa mi tento projekt u našich susedov veľmi zapáčil a aj som im chcela napísať, či nechystajú založiť niečo podobné, ale o slovenských autoroch.
    Je naozaj super, že sa na to niekto vrhol. :)

    OdpovedaťOdstrániť

Zverejnenie komentára

Ďakujem za každý váš komentár. :)